Informuojame, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021m. rugpjūčio 24 d. sprendimu Nr. V-1927 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą ugdymo įstaigose“ (suvestinė redakcija 2022-02-07) atsiranda galimybė ir ikimokyklinėse įstaigose testuoti vaikus naudojant greituosius antigeno testus – „čiulpinukus“, kuriems naudojamas ėminys iš seilių. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose vaikai galės būti testuojami tais atvejais, kai jie turės sąlytį su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 liga. Gavus teigiamą rezultatą vaikas galės registruotis patvirtinamajam tyrimui į mobilųjį punktą, o likusiems vaikams bus rekomenduojama testuotis ugdymo įstaigoje dažnesniu periodiškumu (izoliacija netaikoma).

Tam, kad galėtume organizuoti ir vykdyti testavimą, būtini tėvų sutikimai/nesutikimai. Bet koks Jūsų sprendimas turės būti išreikštas raštu, užpildant operacijų vadovo patvirtintą formą.

Prašome susipažinti su minėto dokumento turiniu, kad pasirašymas dėl sutikimo ar nesutikimo būtų sklandus ir užtruktų kuo trumpiau.

L-d „Pasaka“ informacija

SPRENDIMAS DĖL TESTAVIMO >>>