pasakosld@pasaka.utena.lm.lt

1Rugsėjo 13 d. „Drugelių“ grupės vaikų laukė įdomi diena ir daugybė smagių akimirkų. Utenio stadione vaikai sportavo, vaikščiodami po mišką daug sužinojo apie augalus ir gyvūnus, smagiai leido laiką ieškodami lobio. Energijai atgauti vaikų laukė patys skaniausi pietūs lauke ir pasaka.

Nuoširdžiai dėkojame Utenos Utenio akademijos vadovui Vaidotui Rasteniui ir kitiems treneriams už puikiai praleistą laiką.

Gražina Vaitiekėnienė

nuotraukos

Informuojame, kad pasirašyta sutartis dėl mūsų lopšelio –darželio pastato atnaujinimo (modernizavimo). Darbus planuojama pradėti nuo 2018 m. spalio 1 d. Pastatas bus renovuojamas dalimis: uždaroma po 3 grupes ir keletas bendrųjų patalpų. Šiais metais planuojamas tik vieno korpuso atnaujinimas. Kitas korpusas, kuriame yra virtuvė, bus atnaujinamas kitais metais, vasaros laikotarpiu.

Bus keičiami langai, šiltinamas pastatas, atnaujinamos šildymo ir elektros inžinerinės sistemos, karšto ir šalto vandens bei lietaus ir buitinių nuotekų ir kitos inžinerinių tinklų sistemos. Taip pat bus sutvarkytos pastato vidaus patalpos, jungiamasis koridorius, kad atitiktų higienos normas, standartus ir kitus nūdienos reikalavimus.

Tai sukels nepatogumų tiek vaikams, tiek tėvams, tiek darbuotojams. Grupės bus jungiamos, padidės vaikų skaičius. Atnaujinamų grupių vaikai bei darbuotojai gali būti laikinai perkeliami į kitus darželius. Tikimės visų geranoriškumo ir kantrybės. Visa tai dėl mūsų vaikų, kad jiems būtų šilta, jauku ir saugu.

8

Mūsų darželis dalyvauja Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro rengtame projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“. Rugsėjo 12 d. vyko  pirmoji veikla – vaikų fitnesas. Užsiėmimą vedė Sonata Kasperavičienė.

nuotraukos

0Gegužės 30 dieną „Kiškučių“ ir „Žiedelių“ grupių vaikai vyko į ekskursiją. Arklio muziejuje dalyvavo edukacinėje programoje „Bitelė ratuota“. Jos metu vaikai sužinojo apie bičių šeimą, senosios bitininkystės tradicijas, bičių šventes, produktus, jų naudą ir pritaikymą. Sužinojo apie vaško panaudojimą įvairiose srityse ir patys liejo žvakes, kurios tapo puikiu prisiminimu. Skanavo kaimiškus patiekalus, gėrė arbatą ir skanavo medų. Apžiūrėjo muziejuje esančius eksponatus ir smagiai praleido laiką.

Auklėtoja Vygaudė Bislytė

nuotraukos

8Gegužės 25 dieną vyko Atsisveikinimo su darželiu šventė. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai dėkojo darželio darbuotojams už rūpestį, šilumą ir tarė atsisveikinimo žodžius. Atsisveikinti su draugais atėjo vyresniųjų grupių vaikai. Jie palinkėjo savo draugams sėkmės mokykloje.

Šiais metais į pirmąją klasę išleidžiame 40 priešmokyklinio amžiaus vaikų.

Linkime būsimiems pirmokams ištvermės, ryžto, geros nuotaikos, o ypač kantrybės ir tėveliams, ir vaikams!

nuotraukos

1Gegužės 7-18 dienomis „Saulutės“ grupėje buvo vykdomas projektas „Eksperimentuoju ir tyrinėju“. Vaikai pažįsta pasaulį per pojūčius - taip plečiama vaiko patirtis, skatinamas tyrinėjimo procesas. Eksperimentuojant su įvairiomis medžiagomis, su jomis žaidžiant, patenkinamas smalsumo poreikis, ugdomas kūrybiškumas.

Vaikai drąsiai žaidė, tyrinėjo ir eksperimentavo su vandeniu: mėtė, dėjo įvairią gamtinę medžiagą- akmenukus, kriaukles, pagaliukus ir kt., stebėjo kas skęsta, kas plaukia. Pūtė šiaudeliu į vandens voneles ir susidomėję stebėjo, lietė atsirandančius oro burbulus. Ugdytiniai drąsiai piešė saulytei spindulėlius pirštukais, stebėjo paliekamą pėdsaką popieriaus lape. Daug teigiamų emocijų suteikė dirbtinių putų tyrinėjimas, pilstymas į įvairaus dydžio indus, lietimas pirštais. Mažieji smalsautojai ypatingai buvo susidomėję kinetiniu smėliu – lietė, maigė, spaudė, talpino į įvairaus dydžio formeles.

Veiklos ugdytiniams buvo įdomios ir suteikė daug teigiamų emocijų.

Auklėtoja Loreta Zapolskienė

nuotraukos

banga21992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro bendromis pastangomis pradėtas kurti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Lietuva oficialiai į šį tinklą buvo priimta 1993 m. Šiuo metu Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklauso 430 šalies mokyklų iš 57 savivaldybių. Mūsų įstaiga į sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą priimta 2013 metais.

Balandžio 27 dieną ir mes prisijungėme prie nacionalinio renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“. Renginys organizuotas minint sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25 - metį. Vaikai smagiai leido laiką, pasimankštinę keliavo per Lietuvos miestus (sveikatingumo stoteles), atlikdami įvairias užduotis ir stiprindami savo sveikatą.

Renginyje dalyvavo ir Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Boružėlių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikai, o mūsų priešmokyklinukai tuo pačiu metu svečiavosi jų darželyje ir dalyvavo renginyje „Bendraukime sveikatos kalba“.

Dėkojame renginio organizatorėms: Neringai Šeikienei, Vygaudei Bislytei, Irenai Lėnienei, Loretai Zapolskienei, Gražinai Vaitiekėnienei, Jurgitai Kelevišienei bei Utenos „Utenio“ vartininkui Mariui Paukštei, vartininkų treneriui Kornelijui Timofejevui, futbolo akademijos „Utenis“ treneriui Tadui Šumskui ir nacionalinės krepšinio akademijos treneriui Justui Giriūnui padėjusiems organizuoti renginį.