pasakosld@pasaka.utena.lm.lt

1.3Lapkričio 19 d. darželyje vyko Utenos visuomenės sveikatos biuro projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“ veikla - įtampos mažinimo būdai (akmenų terapija). Veiklą vedė garso ir mineralų terapeutė Jūratė Gliaudelytė.

Vaikai įvairiais pojūčiais per lietimą, garsą, jausmus, vaizdus turėjo galimybę pajusti kristalų poveikį, medituoti, relaksuoti, iš įvairių akmenukų dėlioti mandalas.

nuotraukos

6Darželyje lankėsi Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos komandos ugniagesiai gelbėtojai. Jie vaikus supažindino su gaisrine mašina bei gaisro ir avarijų metu naudojama įranga, gaisrininkų apranga, pademonstravo kokia aukšta ir stipti gali būti vandens srovė, kuria gesinamas tikras gaisras. Vaikams įdomu buvo įlipti į mašiną ir išlipti.

Dėkojame ugniagesiams už padovanotas knygutes ir galimybę vaikams susipažinti su nelengva, bet labai įdomia profesija.

nuotraukos

Informuojame, kad atlyginimą už vaiko išlaikymą nuo 2018 m. lapkričio 1 d. reikia pervesti į Utenos vaikų lopšelio – darželio „Pasaka“ sąskaitą Nr. LT18 7181 1000 0014 2787 Šiaulių banke. Laukelyje „Mokėjimo paskirtis“ įrašykite vaiko vardą, pavardę bei grupę.

5.1Šiandiena ,,Drugelių“ grupė tapo mistinė. Vaikai rinkosi pasipuošę helovino kaukėmis, su puikia nuotaika ir išpjaustinėtais moliūgais. Po grupę siautė raganėlės ant šluotų, šoko velniukai, pokštavo ir žaidė visi persirengėliai. Buvo linksma ir smagu.

nuotraukos

1Skatinant vaikų poreikį pažinti savo artimiausią aplinką ,,Drugelių“ grupėje buvo vykdomas projektas ,,Mano namas, gatvė, miestas“. Vaikai domėjosi namų įvairove knygose , enciklopedijose, stebėjo namus mieste, įsiminė savo adresą, įvardijo savo šeimos narius, giminaičius, išsiaiškino iš ko pastatyti namai, skaičiavo kambarius, tiksliai juos pavadino, aiškinosi, kokie namai buvo senovėje ir kokie dabar. Vaikai patyrė kūrybinį džiaugsmą kurdami grupėje įvairius darbus. Išmoko eilėraštį V. Nemunėlio ,,Mano namas“. Inscenizuodami pasaką ,,Trys paršiukai“ suprato, kad namai yra ta vieta kur mums saugiausia. Kartu su tėveliais sukūrė savo namą, apie kurį kiekvienas papasakojo, ir surengė parodėlę.

Projekto metu ugdėsi vaikų smalsumas domėtis savo aplinka, miestu, stiprėjo ryšys su šeima.

Auklėtoja Gražina Vaitiekėnienė

nuotraukos

2Spalio 20 dieną darželyje vyko Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu 2018“ veikla – šokio judesio terapija. Veiklą vedė Ramunė Andrijauskė.

nuotraukos

Informuojame, kad pasirašyta sutartis dėl mūsų lopšelio –darželio pastato atnaujinimo (modernizavimo). Darbus planuojama pradėti nuo 2018 m. spalio 1 d. Pastatas bus renovuojamas dalimis: uždaroma po 3 grupes ir keletas bendrųjų patalpų. Šiais metais planuojamas tik vieno korpuso atnaujinimas. Kitas korpusas, kuriame yra virtuvė, bus atnaujinamas kitais metais, vasaros laikotarpiu.

Bus keičiami langai, šiltinamas pastatas, atnaujinamos šildymo ir elektros inžinerinės sistemos, karšto ir šalto vandens bei lietaus ir buitinių nuotekų ir kitos inžinerinių tinklų sistemos. Taip pat bus sutvarkytos pastato vidaus patalpos, jungiamasis koridorius, kad atitiktų higienos normas, standartus ir kitus nūdienos reikalavimus.

Tai sukels nepatogumų tiek vaikams, tiek tėvams, tiek darbuotojams. Grupės bus jungiamos, padidės vaikų skaičius. Atnaujinamų grupių vaikai bei darbuotojai gali būti laikinai perkeliami į kitus darželius. Tikimės visų geranoriškumo ir kantrybės. Visa tai dėl mūsų vaikų, kad jiems būtų šilta, jauku ir saugu.

3.2Rugsėjo 21 d. mūsų darželyje vyko Rudenėlio šventė ir turistų diena. Buvo paminėtas lygiadienis. Į šventę vaikų pasveikinti atėjo Rudenėlis (Sigita Jakutavičienė), Diena (Roma Birietienė), Naktis (Austė Žiezdrytė) ir turistai („Drugelių“ grupės vaikai ir auklėtojos: Žydrūne Guobytė ir Gražina Vaitiekėnienė). Turistai darželio kieme pasistatė palapines ir pramogavo su visais vaikais. Šventinė saulėta diena nuaidėjo dainomis, žaidimais ir estafetėmis. Vaikai, norėdami apžiūrėti turistų palapines, turėjo atlikti įvairias turistų paruoštas rungtis, tai: pririnkti uogų, pagauti žuvį, pereiti takeliu-virve, traukti virvę, šuoliuoti maišuose, lazdomis įmušti obuolius į vartus, iš kaštonų, gilių ir kankorėžių išdėlioti takelį, iš pagalių sukrauti laužą ir kt.

Darželio kiemas pasipuošė spalvotomis kompozicijomis ir įvairiais darbeliais iš rudens gėrybių: daržovių, vaisių, augalų. Šventės pabaigoje visi vaišinomės kvapnia žolelių arbata.

Dėkojame tėveliams padėjusiems surengti rudens gėrybių parodą.

Žydrūnė Guobytė

nuotraukos

1Rugsėjo 13 d. „Drugelių“ grupės vaikų laukė įdomi diena ir daugybė smagių akimirkų. Utenio stadione vaikai sportavo, vaikščiodami po mišką daug sužinojo apie augalus ir gyvūnus, smagiai leido laiką ieškodami lobio. Energijai atgauti vaikų laukė patys skaniausi pietūs lauke ir pasaka.

Nuoširdžiai dėkojame Utenos Utenio akademijos vadovui Vaidotui Rasteniui ir kitiems treneriams už puikiai praleistą laiką.

Gražina Vaitiekėnienė