foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+370 389 72529
pasakosld@pasaka.utena.lm.lt

0Gegužės 30 dieną „Kiškučių“ ir „Žiedelių“ grupių vaikai vyko į ekskursiją. Arklio muziejuje dalyvavo edukacinėje programoje „Bitelė ratuota“. Jos metu vaikai sužinojo apie bičių šeimą, senosios bitininkystės tradicijas, bičių šventes, produktus, jų naudą ir pritaikymą. Sužinojo apie vaško panaudojimą įvairiose srityse ir patys liejo žvakes, kurios tapo puikiu prisiminimu. Skanavo kaimiškus patiekalus, gėrė arbatą ir skanavo medų. Apžiūrėjo muziejuje esančius eksponatus ir smagiai praleido laiką.

           Auklėtoja Vygaudė Bislytė

 

 

nuotraukos

8Gegužės 25 dieną vyko Atsisveikinimo su darželiu šventė. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai dėkojo darželio darbuotojams už rūpestį, šilumą ir tarė atsisveikinimo žodžius. Atsisveikinti su draugais atėjo vyresniųjų grupių vaikai. Jie palinkėjo savo draugams sėkmės mokykloje.

Šiais metais į pirmąją klasę išleidžiame 40 priešmokyklinio amžiaus vaikų.

Linkime būsimiems pirmokams ištvermės, ryžto, geros nuotaikos, o ypač kantrybės ir tėveliams, ir vaikams!

 

 

nuotraukos

1Gegužės 7-18 dienomis „Saulutės“ grupėje buvo vykdomas projektas „Eksperimentuoju ir tyrinėju“. Vaikai pažįsta pasaulį per pojūčius - taip plečiama vaiko patirtis, skatinamas tyrinėjimo procesas. Eksperimentuojant su įvairiomis medžiagomis, su jomis žaidžiant, patenkinamas smalsumo poreikis, ugdomas kūrybiškumas.

Vaikai drąsiai žaidė, tyrinėjo ir eksperimentavo su vandeniu: mėtė, dėjo įvairią gamtinę medžiagą- akmenukus, kriaukles, pagaliukus ir kt., stebėjo kas skęsta, kas plaukia. Pūtė šiaudeliu į vandens voneles ir susidomėję stebėjo, lietė atsirandančius oro burbulus. Ugdytiniai drąsiai piešė saulytei spindulėlius pirštukais, stebėjo paliekamą pėdsaką popieriaus lape. Daug teigiamų emocijų suteikė dirbtinių putų tyrinėjimas, pilstymas į įvairaus dydžio indus, lietimas pirštais. Mažieji smalsautojai ypatingai buvo susidomėję kinetiniu smėliu – lietė, maigė, spaudė, talpino į įvairaus dydžio formeles.

Veiklos ugdytiniams buvo įdomios ir suteikė daug teigiamų emocijų.

Auklėtoja Loreta Zapolskienė

 

nuotraukos

banga21992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro bendromis pastangomis pradėtas kurti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Lietuva oficialiai į šį tinklą buvo priimta 1993 m. Šiuo metu Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklauso 430 šalies mokyklų iš 57 savivaldybių. Mūsų įstaiga į sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą priimta 2013 metais.

Balandžio 27 dieną ir mes prisijungėme prie nacionalinio renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“. Renginys organizuotas minint sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25 - metį. Vaikai smagiai leido laiką, pasimankštinę keliavo per Lietuvos miestus (sveikatingumo stoteles), atlikdami įvairias užduotis ir stiprindami savo sveikatą.

Renginyje dalyvavo ir Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Boružėlių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikai, o mūsų priešmokyklinukai tuo pačiu metu svečiavosi jų darželyje ir dalyvavo renginyje „Bendraukime sveikatos kalba“.

Dėkojame renginio organizatorėms: Neringai Šeikienei, Vygaudei Bislytei, Irenai Lėnienei, Loretai Zapolskienei, Gražinai Vaitiekėnienei, Jurgitai Kelevišienei bei Utenos „Utenio“ vartininkui Mariui Paukštei, vartininkų treneriui Kornelijui Timofejevui, futbolo akademijos „Utenis“ treneriui Tadui Šumskui ir nacionalinės krepšinio akademijos treneriui Justui Giriūnui padėjusiems organizuoti renginį.

nuotraukos

1.3Balandžio 24 d. ,,Drugelių“ ir ,,Smalsiukų“ grupės vaikai aplankė ,,Triušiukų slėnį“. Ten jie susipažino su 40 skirtingų rūšių triušių ir triušiukų. Grožėjosi tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, stručiais, fazanais ir dar visokiausiais šio slėnio gyventojais. Besigrožėdami nuostabia gamta ir gyvūnais vaikai smagiai praleido laiką, pajodinėjo poniu, pašokinėjo ant batuto.

Išvyka vaikai liko labai patenkinti ir kupini įspūdžių žadėjo triušiukus aplankyti dar kartą.

Auklėtoja Gražina Vaitiekėnienė

 

nuotraukos

2.3Muzika iš visų meno šakų labiausiai veikia vaikų jausmus. Muzikos grožis suvokiamas tik tada, kai vaikas pats betarpiškai jį išgyvena, į ją įsijaučia.

Balandžio 23-26 dienomis darželyje buvo vykdomas projektas „Muzikos instrumentų šalyje“. Jo tikslas – pratinti vaikus atpažinti kai kuriuos muzikos instrumentus pagal tembrą, išvaizdą, susipažinti su įvairaus pobūdžio muzika, skatinti savarankišką muzikavimą. Visą savaitę įstaigoje skambėjo instrumentinė muzika. Pamatyti, paliesti, pabandyti išgauti garsą tikru muzikos instrumentu – kiekvieno vaiko svajonė. Šiai vaikų svajonei išsipildyti padėjo įstaigoje apsilankę svečiai.

Nuoširdžiai dėkojame fortepijono mokytojai Elinai Barzdienei ir jos mokiniams: Evelinai Mikuckaitei, Mykolui Barzdai ir Aivarui Rudokui, styginių kvartetui ARCATO (I smuikas Asta Dirmaitė, II smuikas Kotryna Raslanaitė, altas Darius Biriukas, violančelė Elena Kiškienė), Angelei Dikmonienei (gitara ir mandolina), pučiamųjų mokytojui Evaldui Beinoravičiui ir jo mokiniams: Pauliui Vaitiekėnui, Vakariui Jankauskui (saksofonas), Adomui Jurgelėnui (fleita), Ignui Jakaičiui (klarnetas), akordeono mokytojai Renatai Buzėnaitei ir jos mokiniams: Godai Meidutei ir Jokūbui Nečiūnui, Utenos trio „Magistrai“: Zitai Lukošiūnienei (fortepijonas), Renatai Buzėnaitei (akordeonas), Gediminui Kaušylui (birbynė).

                                                                                       Meninio ugdymo mokytojos Sigita Jakutavičienė ir Nijolė Petravičienė

nuotraukos

1.9.1,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

Balandžio 16-20 dienomis darželyje buvo vykdomas projektas „Knyga-mano draugas“. Visą savaitę vaikai kalbėjo apie knygas, patys jas kūrė, iliustravo, lankėsi bibliotekoje, išmoko jas saugoti ir tausoti. Tėvų pagalba buvo surengta nematytų knygų paroda.

Vaikus aplankė poetė Zita Gaižauskaitė. Susitikimo metu poetė deklamavo savo eilėraščius, jų veikėjais tapo patys vaikai. Atsidėkodami už  įdomų susitikimą vaikai deklamavo poetės eilėraščius, padovanojo dainą. Vaikų pasirodymu poetė buvo sužavėta. Po susitikimo buvo galima gauti poetės autografą. Renginį organizavo Knygų fėja (auklėtoja Laima Vaičiulienė) ir Padaužiukas (auklėtoja Jolanta Petrulionienė).  

Auklėtoja Jolanta Petrulionienė

nuotraukos

9.4Balandžio 18 dieną priešmokyklinių bei „Kiškučių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime apie geriamąjį vandenį. Tai Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos inicijuotas švietėjiškas projektas vaikams. Projekto tikslas - šviesti vaikus apie geriamąjį vandenį Lietuvoje ir pasaulyje, apie geriamojo vandens kokybę, naudą, bei įtaką sveikatai, apie geriamojo vandens gavybą ir ruošimo technologijas. Užsiėmimą „Ar tau įdomus geriamasis vanduo?“ vedė Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytoja Ramunė Albrektienė.

 

 

 

nuotraukos