pasaka archyvas 131982 metais balandžio mėnesį Utenoje, Aukštakalnio mikrorajone duris mažiesiems uteniškiams atvėrė 10-tas vaikų lopšelis-darželis. 1983 metais jis pavadintas „PASAKOS” vardu.

2018 metais pradėtas Utenos vaikų lopšelio-darželio „Pasaka" pastato modernizavimas (atnaujinimas).

2020 metais Utenos rajono savivaldybės administracija pasirašė iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Utenos vaikų lopšelio – darželio „Pasaka" vidaus patalpų modernizavimas" sutartį. 2023 metų balandžio mėnesį baigtos paskutinės bendrai ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamos veiklos.

Šiuo metu lopšelyje-darželyje yra 12 grupių - 10 ikimokyklinio ugdymo grupių ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės. Esant galimybei grupės komplektuojamos iš to paties amžiaus vaikų. Teikiamos ugdymo, maitinimo, poilsio (dienos miego) paslaugos. Įrengtas logopedinis kabinetas, kuriame teikiama pagalba vaikams ir konsultuojami tėvai.

Veikia Vaiko gerovės komisija. Ji organizuoja ir koordinuoja prenencinį darbą, švietimo pagalbos teikimą, saugios ir palankios vaiko ugdymui aplinkos kūrimą, atlieka specialiojo ugdymosi poreikių pirminį įvertinimą bei atlieka kitas su vaiko gerove susijusias funkcijas.

2013 metais esame pripažinti sveikatą stiprinančia mokykjla.

Dalyvaujame ES lėšomis finansuojamose „Pienas vaikams“ ir Vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programose.

Dirbame pagal individualią ikimokyklinio ugdymo programą, kurioje atsižvelgiama į istorinius, kultūrinius, socialinius regiono ypatumus ir pagal priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą, į kurias integruojamos ilgalaikės sveikatos stiprinimo programos. Lopšelio - darželio pedagogai pratina vaikus suvokti, kad sveikata yra vertybė, kad ją reikia saugoti nuo mažens, pažinti savo kūną, ugdyti sveikos ir saugios gyvensenos nuostatas, formuoti įgūdžius, padedančius stiprinti ir gerinti sveikatą.

Vaikai dalyvauja socialinių įgūdžių ir prevencinėse ugdymo programose. Jos padeda vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant vaikų emocinės gerovės.

Turtiname ugdymo(si) aplinką, kad ji būtų saugi, sveika, šiuolaikiška, žadintų vaikų kūrybiškumą, smalsumą, sudarytų galimybes skirtingų gebėjimų, skirtingo amžiaus vaikams sėkmingai ugdytis, tyrinėti, pažinti aplinkinį pasaulį, bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje ir su suaugusiais.

Salėje vyksta muzikos, fizinės veiklos, rytinės mankštos, choreografijos, lauko teniso, robotikos užsiėmimai, . Rytinė mankšta šiltuoju metų laiku vyksta lauke.

„Pasakos“ istorijos nuotraukos