Pavadinimas: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“.
Adresas: Taikos g. 25, Utena LT-28167

Interneto svetainė: www.pasaka.utena.lm.lt
Telefonai: +370 389 72529, +370 389 68004, +370 389 68006

Mokyklos tipas: Lopšelis-darželis.

Kalba: lietuvių.

Direktorius: Dalia Bislienė.

VIZIJA

Saugia, estetiška, intelektualia aplinka garantuoti vaikui priimtinas sąlygas lavėti, kurti, atsiskleisti, pajusti savo galimybes, vertę, individualumą.

MISIJA

Kultūros vertybes puoselėjanti institucija, teikia pagalbą šeimai, kuria vaikui palankias ugdymo(si), socializacijos ir saviraiškos sąlygas.

ISTORIJA

1982 metais Utenoje, Aukštakalnio mikrorajone duris mažiesiems uteniškiams atvėrė 10-tas vaikų lopšelis-darželis. 1983 metais jis pavadintas „PASAKOS” vardu.

Šiuo metu lopšelyje-darželyje yra 12 grupių - 10 ikimokyklinio ugdymo grupių ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės. Esant galimybei grupės komplektuojamos iš to paties amžiaus vaikų. Teikiamos ugdymo, maitinimo, poilsio (dienos miego) paslaugos. Įrengtas logopedinis kabinetas, kuriame teikiama pagalba vaikams ir konsultuojami tėvai.

Veikia Vaiko gerovės komisija. Ji organizuoja ir koordinuoja prevencinį darbą, švietimo pagalbos teikimą, saugios ir palankios vaiko ugdymui aplinkos kūrimą, atlieka specialiojo ugdymosi poreikių pirminį įvertinimą bei atlieka kitas su vaiko gerove susijusias funkcijas.

2013 metais esame pripažinti sveikatą stiprinančia mokykla.

Dalyvaujame ES lėšomis finansuojamose „Pienas vaikams“ ir Vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programose.

Dirbame pagal individualią ikimokyklinio ugdymo programą, kurioje atsižvelgiama į istorinius, kultūrinius, socialinius regiono ypatumus ir pagal priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą, į kurias integruojamos ilgalaikės sveikatos stiprinimo programos. Lopšelio - darželio pedagogai pratina vaikus suvokti, kad sveikata yra vertybė, kad ją reikia saugoti nuo mažens, pažinti savo kūną, ugdyti sveikos ir saugios gyvensenos nuostatas, formuoti įgūdžius, padedančius stiprinti ir gerinti sveikatą.

Kiekvienais metais priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai dalyvauja tarptautinėje socialinių įgūdžių ugdymo programoje „Zipio draugai". Jos tikslas - padėti vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant vaikų emocinės gerovės.

Sudarome galimybę lankyti anglų kalbos užsiėmimus.

Turtiname ugdymo(si) aplinką, kad ji būtų saugi, sveika, šiuolaikiška, žadintų vaikų kūrybiškumą, smalsumą, sudarytų galimybes skirtingų gebėjimų, skirtingo amžiaus vaikams sėkmingai ugdytis, tyrinėti, pažinti aplinkinį pasaulį, bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje ir su suaugusiais.

Salėje vyksta muzikos, fizinės veiklos, rytinės mankštos, choreografijos užsiėmimai, krepšinio ir futbolo treniruotės. Rytinė mankšta šiltuoju metų laiku vyksta lauke.

„Pasakos“ istorijos nuotraukos